Categoria 'Sport' - iulie 2018 - 1 prezentari

Primita de la: Adrian TOIA (este autorul)
Data: 17.07.2018
Vizualizari: 1489 in total, 3 pe zi
Descarcari: 122 in total, 0 pe zi
Comentarii: 3
Descriere: Finala Roland Garros 2018, a marcat cāteva premiere. Simona a trecut IN SFERTURI DE FINALĂ, īn trei seturi, după o partidă foarte disputată īn primul set. de ANGELIQUE KERBER, deţinătoare a doua titluri de Grand Slam - AUSTRALIAN OPEN 2016 SI US OPEN 2016A trecut apoi IN SEMIFINALĂ, după o partidă in care a fost net superioară, de GARBIŃE MUGURUZA, deţinătoare a doua titluri de Grand Slam - ROLAND GARROS 2016 SI WIMBLEDON 2017.Si in Finală a invins-o pe SLOANE STEPHENS, invingătoare in toate cele șase finale de turnee disputate pīnă atunci, și dertinatoare a unui GRAND SLAM - US OPEN 2017.In primul set – pierdut – al finalei, Simona a infruntat o jucatoare de tenis care alerga si scotea mingi aproape imposibile, ca Angelique Kerber, si lovea mingea mai tare decat Garbińe Muguruza,.De la 0-2 in setul 2, Simona a găsit soluții pentru a depăşi categoric, in ultimele doua seturi, talentata și valoroasa sa adversară și a obținut PRIMUL GRAND SLAM din cariera sa sportiva de excepţie.

Publicitate

Statistici

Avem peste 23230 prezentari PowerPoint (format pps, pptx sau ppt, ppsx) primite de la 1072 de persoane. Prezentarile sunt grupate in 29 de categorii.

Un numar de 8 prezentari asteapta cu nerabdare acceptul nostru...